Pakalbėkime apie išties aktualią temą – protezavimą.

Kiekvienas atvejis yra unikalus ir tik jūsų odontologas gali nustatyti, ar reikia dantų protezavimo, bet galime pažvelgti į keletą dažniausiai pasitaikančių požymių, kurie gali reikšti, jog jums reikalingas dantų protezavimas:


🍏 Trūksta vieno ar kelių dantų.


🍏 Jeigu buvo sugydyti danties kanalai, likusios plonos danties sienelės, kramtote su plomba, didelė tikimybė, kad dantis gali skilti, tad gali prireikti protezavimo.


🍏 Sumažėjęs kramtymo efektyvumas – jei sunku kramtyti maistą ar jis nesmulkėja gerai, tai gali rodyti, kad reikia protezavimo.


🍏 Blogas burnos kvapas taip pat gali būti požymis, kad gali reikšti, kad po senais protezais dantys genda ir juos reikia keisti. Jeigu kankinta tiesiog blogas burnos kvapas – gali pakakti pirmiausiai apsilankyti pas burnos higienistą.


🍏 Dantų trapumas ar susilpnėjimas – jei dantys yra trapūs, sutrūkinėję ar praradę savo formą, tai gali būti požymis, kad reikia protezavimo.


🍏 Estetiniai poreikiai – jei dantys yra „iškramtyti“, pernelyg tamsūs arba yra dideli tarpai tarp dantų, tai gana retai pasitaikantis, bet galimas dantų protezavimo požymis.

Tai yra bendriniai požymiai, o ir protezavimo būdų yra daug ir skirtingų, tad jeigu jaučiate kažkuriuos iš paminėtų dalykų, nedelskite, užsirašykite bent jau konsultacijai..