Rėmuo ir burnos ertmės sveikata. Kaip tai susiję?

2019-01-16

Rėmuo – tai nemalonus, gerklę graužiantis jausmas, kurį turbūt teko pajausti kiekvienam iš mūsų. Jis atsiranda, kai skrandžio sultys patenka į stemplę ir gerklę. Tačiau jei tai kartojasi – reikia nedelsiant kreiptis į specialistus.

Šis nemalonus jausmas – rėmuo –  taip pat turi poveikį ir dantims bei burnos ertmei. Dažniausia pasekmė – emalio pažeidimas, kuris vadinamas erozija. Tuomet pacientas gali imti jausti saldų dirgiklį, kiek vėliau – šaltą. Viskas priklauso nuo pažeidimo gylio. Galiausiai pažeistas danties paviršius matomas ir plika akimi – jis tampa gelsvas, panašus į pleištinį defektą. Jeigu rėmuo vargina ilgesnį laiką, danties efektas gilėja ir gali atsiverti nervas. Kartais defektas nebūna labai gilus, bet paviršius pasidaro šiurkštus, gruoblėtas. Delsiant problema tik aštrėja – pažeidus emalį atsiveria antrasis danties sluoksnis – dentinas, kuris yra labiau pažeidžiamas ėduonies.

Tai – ne vienintelė problema. Neretai rūgštys paveikia ir minkštuosius burnos ertmės audinius – sukelia gleivinės uždegimą, erozijas (žaizdeles), gali atsirasti liežuvio skausmas, deginimas, paraudimas centre arba šonuose, gali būti matomi vientisumo pažeidimai, tokie kaip įskilimai ar mažos žaizdelės. Pats gydymas priklauso nuo simptomų, kurie vargina pacientą. Jei rėmuo yra trumpalaikis, suvalgius daugiau vaisių ir uogų, gydymas nėra būtinas, pakanka pasirūpinti mityba ir apriboti rūgštis keliančių maisto produktų vartojimą. Procesui užsitęsus, reikia nedelsiant kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Negilius pleištinius danties defektus reikia plombuoti, jei pacientą vargina jautrumas arba yra kosmetinė problema. Jeigu šių požymių nėra, procesas neprogresuoja, galima dantį palikti stebėjimui. Kai pleištinis defektas gilėja, gali atsiverti danties nervas arba lūžti vainikas, tuomet dantį plombuoti būtina.

Jeigu turite abejonių dėl atsiradusių danties defektų, neabejokite ir pasitarkite su savo odontologu. Gydytojas apžiūrės ir minkštuosius burnos ertmės audinius. Jei reikės gydymo – nukreips pas periodontologą konsultacijai. Tai – gydytojas, kuris gydo įvairias burnos gleivinės ligas.

Prašome atkreipti dėmesį į savo burnos sveikatą ir linkime nesirgti.

Grįžti atgal