Kodėl yra skirtingi dantų balinimo būdai ir kaip pasirinkti tinkamą?

2018-04-25

Artėjant vasarai, kuomet be to, kad daugumos mūsų laukia atostogos, taip pat šis laikotarpis kupinas ir įvairių švenčių: vestuvių, mergvakarių, išleistuvių ar ir dar daugiau. Tiek vyrai, tiek moterys nori pasidabinti, tačiau ne tik į aprangos detales paskutiniu metu krypsta mūsų dėmesys. Šypsena – gražiausias mūsų turimas papuošalas, bet kaip padaryti, kad ji būtų balta ir norėtųsi ja dalintis su kitais?

Skirtingi dantų balinimo būdai – kiekvienam pagal pageidavimą ir įkainius

Neretai žmonės teiraujasi apie vadinamą „ofisinį dantų balinimą“, kuris iš esmės skiriasi nuo visų kitų, nes yra atliekamas odontologo kabinete. Toks dantų balinimo būdas pakankamai operatyvus – pakanka dažniausiai vieno vizito ir matomas akivaizdus skirtumas. „Tiesa, po tokio balinimo dantys dažnai tampa jautresni ir tenka pasilaikyti griežtesnio rėžimo. Be abejo, šis būdas yra pakankamai brangus“ – pasakoja odontologė Adrija Juodikienė. Tokiam balinimui naudojamos specialios lempos ir geliai, pati procedūra užtrunka apie valandą. Norintiems mažiau brangios alternatyvos rekomenduojamas ir dar vienas tokio tipo balinimas „BlancOne Click“ sistema. Jis trunka vos 10-15min, dantys nesujautrėja, nepažeidžiamas emalis, efektas išlieka iki pusės metų. Tiesa, efektas labai priklauso nuo esamos dantų būklės, tačiau dažniausiai tikrai greitai pastebimas. Taip pat jis tinka tik jauniems pacientams. Rezultatus galite pažiūrėti čia.

Pasiruošimas balinimui

Bet kokiu atveju, nesvarbu, kurį metodą planuojate pasirinkti, visuomet rekomenduojama pasikonsultuoti su savo odontologu, kuris įvertins esamą dantų būklę bei patars, kas asmeniškai Jums tinka labiausiai. „Visiems pacientams prieš bet kokią balinimo procedūrą rekomenduojame atlikti ir profesionalią burnos higieną. Tai reikalinga tam, kad balinant dantis juos turėtumėme maksimaliai natūralios spalvos. Tuomet ir gautas efektas bus tikslesnis“ – pasakoja odontologijos klinikos „Arinija“ odontologė A. Juodikienė. Žinoma, nereikėtų pamiršti, kad po procedūros laukia taip pat pakankamai svarbus laikas, kuomet gali dantys būti jautresni, todėl balinimo procedūrą geriausiai planuoti kuomet nėra svarbių įvykių laukiančių bent jau savaitę po balinimo.

Dantų balinimas namuose, natūraliomis priemonėmis

Interneto dėka žmonės atranda įvairiausių būdų, kuriais gali atlikti balinimą ir namuose. Neretai pacientai balina dantis soda – tačiau reiktų įvertinti tai, kad ji pažeidžia ir dantų emalį, gali likti nemalonus pojūtis bei kraujuoti dantenos. Citrina – ji taip pat padeda pašviesinti dantų spalvą, tačiau dažnas jos naudojimas gali taip pat suteikti nepageidaujamų pasekmių. Kokosų aliejus taip pat viena naujesnių balinimo priemonių, tačiau greito efekto tikėtis nereikėtų. Taip pat yra nemažai kitų būdų, tokių kaip kapos, juostelės, geliai ar balinančios dantų pastos. Bet kokiu atveju, naudojant šias priemones privalu laikytis nurodytų instrukcijų ir nepamiršti aplankyti odontologą pastebėjus bent menkiausių pokyčių.

Po balinimo – baltumo išlaikymo procesas

Išbalinti dantis – viena užduotis, tačiau labai svarbus procesas, kuris vyksta po procedūros. Nesvarbu ar balinote patys ar rinkotės odontologo kabinetą, reiktų atkreipti dėmesį į tokius produktus kaip kava, arbata ar tas pats rūkymas. Visa tai gali labai greitai eliminuoti turimą rezultatą. Taip pat svarbu reguliarus burnos higienos atlikimas. Tad prieš šią grožio procedūrą būtinai pasikonsultuokite su savo odontologu, įvertinkite galimybes ir pasirinkite tinkamiausią būdą, nes šiuolaikinė medicina tikrai pateikia nemažai alternatyvų.

Grįžti atgal