Kelionės ir dantų priežiūra – kodėl svarbu nepamiršti burnos higienos net ir per atostogas

2019-07-15

Daugeliui mūsų žodis ATOSTOGOS reiškia atsipalaidavimą nuo visko. Tačiau kai kurie žmonės tai priima per daug tiesiogiai ir tarp daugelio dalykų apleidžia ir burnos priežiūrą. Tai reiškia nebūtinai norą nesivalyti dantų (juk tai jau turbūt toks susiformavęs įprotis, kad  būtų keista jų nesivalyti). Pakalbėkime apie tai, kas svarbu prieš, per ir po kelionės.

Taip, vizitas pas odontologą tikrai nėra pramoga. Tačiau, jeigu tai darote profilaktiškai kas pusę metų – galite užbėgti daugeliui nemalonumų už akių. Idealu, jei tai tampa kaip tiesiog savęs priežiūra. Tačiau jeigu to nedarote (pabandysime praleisti tai pro savo odontologiškas akis), pasitikrinkite bent jau prieš išvykstant atostogauti. Kodėl? Visų pirma jau vien todėl, kad dažnai suveikia Merfio dėsnis ir atostogų metu išlenda seniai ir giliai glūdėjusios problemos. Net maža skylutė, kuri pradžioje kelionės atrodo nedidelė bėda, gali prišaukti didelių nelaimių, tokių, kaip pavyzdžiui sepsis (kraujo užkrėtimas), kuriam tereikia minimalios atviros žaizdos. Apsilankius pas odontologą, tikėtina, kad turėsite tikrai daug ramesnes atostogas ar bent jau žinosite, ko tikėtis.

Atostogų metu nepamirškite ne tik dantų pastos bei šepetėlio – pasirūpinkite ir kelioniniais dantų siūlais bei skalavimo skysčiais. Šiais laikais net ir įvairiose kosmetikos parduotuvėse galit rasti kelioninius rinkinukus, o jei jų pirkti nenorite – gali įsipilti ir savo turimo, tiesiog į mažesnius indelius. Jei skrendate lėktuvu ir dantų valytis patogiai nepavyks, yra ir tokie vienkartiniai dantų šepetėliai, kuriuos tereikia užsidėti ant piršto ir, iš bėdos, galite bent minimaliai apsaugoti save nuo apnašų.

Jeigu atostogų metu suvalgote daugiau uogų, vaisių, saldumynų ar suvartojate daugiau alkoholio – burnoje gali padaugėti rūgščių, kurios kenksmingos dantų emaliui. Tad idealu, jei suvartojus daugiau šių produktų prasiskalautumėte burną vandeniu taip pašalindami dalį jų.

Na o po kelionės nepamirškite sugrįžti į įprastą ritmą – ne tik dėl nuolatinio dantų ir tarpdančių valymo, skalavimo skysčio (beje, jį geriausiai padės išsirinkti odontologas!), bet ir pargrįžkite į sveikesnę mitybą. Patikėkite, ši dalis itin svarbi ir burnos ertmei.

Linkime gerų atostogų!

Grįžti atgal