Balti dantys ir nikotinas – du nesuderinami dalykai

2019-11-19

Kyla klausimas kodėl tamsėja rūkančiųjų dantys? Atsakymas labai paprastas – nikotinas ir dervos yra pagrindiniai kaltininkai, kodėl dantys tampa geltoni ar net rudi. Minėtos medžiagos įsigeria į dantų audinį, taip pat palieka kietas apnašas prie dantų.

Jei rūkote, išlaikyti dantis be kieto apnašo (akmenų) jau tampa iššūkiu. Šių pacientų kietas apnašas nusėda giliau – po dantenom. Svarbu paminėti, kad tabakas, susijungęs su seilėmis, ant dantų lieka ilgiau. Dažnai rūkorių ir rankų pirštai taip pat būna pageltę.

Pats nikotinas yra bespalvis, bet, susijungęs su deguonimi, tampa geltonas. Ar įmanoma pakeisti pageltusį dantų audinį? Pirmiausiai odontologė Adrija Juodikienė norėtų duoti keletą patarimų. Reiktų pradėti nuo geros asmeninės burnos higienos: dantis valyti dantų šepetėliu, tarpdančius siūlais arba specialiais šepetėliais.  Reiktų atkreipti dėmesį, jog balinančios dantų pastos, kurios skirtos buitiniam naudojimui, tikrai neatbalins rūkančiųjų dantų.

Balinančios juostelės taip pat netiks, nes nepabals tarpudančiai ir vietos prie dantenų. Belieka balinimas gydytojo kabinete. Profesionalus balinimas visuomet būna sėkmingesnis ir efektyvesnis. Šis metodas yra stipresnis, negu galėtumėte naudoti namuose. Be to, rezultatą pamatysite daug greičiau.

Tikrai yra būdų „atsikratyti“ nemalonaus tamsių dantų vaizdo. Konsultuokitės su gydytoju ar burnos higienistu ir sutikite metines šventes su balta šypsena.

Grįžti atgal