Apie dantų higieną, ko galbūt dar nežinojote

2018-09-13

Jei susergame plaučių ar skrandžio  uždegimu, visi suprantame, kad reikia gydyti. Jei paburksta, parausta  ir  kraujuoja dantenos – kažkodėl neaišku , kad tai taip pat uždegimas. Tai yra dantenų uždegimas, kurį reikia gydyti. Bet kurio organo negydomas ūminis (staigus) uždegimas išsivysto į lėtinį (chroninį)  procesą.

Įsisenėjusį uždegimą sunkiau išgydyti, gydymas trunka ilgiau ir yra sudėtingesnis. Dažnai prisideda komplikacijos, kurių padarinių, deja,  dažniausiai  negalime gražinti į pirminę padėti. Įsisenėjusius procesus  gydant galima tik sustabdyti. Kasdienei burnos higienai dantų šepetėlio jau nebeužtenka. Dažniausiai pasitaikančios komplikacijos sergant ir negydant, dantenų uždegimo:

1. Pažeidžiamas žandikaulio kaulas, kuris neatsistato.
2. Atsiranda tarpai tarp dantų.
3. Dantenos pasislenka aukštyn ( viršutiniame žandikaulyje) arba  nusmunka( apatiniame).
4. Procesui progresuojant netenkama dantų.

Jau seniai yra įrodyta, kad burnos sveikata yra viso organizmo sveikata. Ji turi ypatingą reišmę ir mūsų imuninei sistemai. Todėl norėtume paraginti  atlikti profesionalią burnos higieną jeigu yra bent keli žemiau išvardyti požymiai:
1. Matote paraudusiais dantenas.
2. Taip pat jos akivaizdžiai paburkusios.
3. Valant dantis šepetėliu ar tarpudančius siūlu kraujuoja.
4. Negalite praeiti tarpudančių siūlu.
5. Atsirado blogas kvapas iš burnos.
6. Prilietus šepetėliu dantenos skausmingos.
7. Matote apnašą ant dantų vidinio ar išorinio paviršiaus.

 

Geriausia visų ligų prevencija – profilaktika.  Burnos higieną rekomenduojame atlikti kartą per metus, jei jūsų gydytojas nerekomendavo kitaip. Pats žmogus turi valyti dantis du kartus per dieną po tris minutes. Vakare būtina tarpdančius išvalyti siūlu.

Nedelskite. Rūpinkitės savo sveikata.

Grįžti atgal